22/12/09

proJUNIOR 2+1, ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛ.= 4-2

Για το τουρνουά Total Football η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ νίκησε τον ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ με σκορ 4-2. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στο τουρνουά για την ομάδα μας ( proJUNIOR 2 ) και πανηγυρίστηκε έντονα από τους 'λιλιπούτειους' ποδοσφαιριστές μας!!

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ = 4-2

Για την ομάδα μας o Γιάννης Γιαννόγλου παρέταξε τους παρακάτω ποδοσφαιριστές : (από πάνω αριστερά), Σαχινίδης Νίκος, Κουτουνίδης Χριστάγγελος, Χατζηδάκης Μάριος, Καμαρινόπουλος Δημήτρης, Τέτσιος Κώστας, Γιαννόγλου Γιώργος, Φύρας Ηάθρα, Βαζούρας Δημήτρης και κάτω από αριστερά, Καφτάνης Χρίστος, Κούτσιας Αλέξανδρος, Μαρκόπουλος Χρήστος, Κορομπέλης Νίκος, Σαραντέλης Μιχάλης, Ληρόι Λουκάς

Η ομάδα ξεκίνησε με τερματοφύλακα τον Χατζηδάκη, στην άμυνα αριστερά τον Καμαρινόπουλο , κεντρικό αμυντικό τον Κουτουνίδη και δεξιά τον Βαζούρα. Ο Κούτσιας αριστερά στα χαφ , ο Κορομπέλης από δεξιά και επιθετικός χαφ ο Γιαννόγλου. Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Σαχινίδης (δεξί μπακ), Τέτσιος (αριστερό μπακ), Φύρας (αριστερό χαφ), Καφτάνης (αριστερό μπακ), Μαρκόπουλος (στόπερ), Σαραντέλης (επιθετικός χαφ) και Ληρόι (δεξί χαφ).

Οι 'μικροί' πανηγυρίζουν λίγο μετά την λήξη του αγώνα με το σύνθημά μας , 'SANTA'

Στην επανάληψη ο Κορομπέλης πέρασε τερματοφύλακας (ήταν εντυπωσιακός και στη θέση αυτή) και ο Χατζηδάκης κεντρικό χαφ (έκανε την διαφορά στο χώρο του κέντρου). Μας άρεσαν επίσης σήμερα και οι Κούτσιας (πολλές θετικές ενέργειες από αριστερά) , Σαχινίδης ( πολλές σωστές αμυντικές ενέργειες). Ιδιαίτερα δυνατοί είμασταν σήμερα στην άμυνα καθώς οι Καμαρινόπουλος, Βαζούρας, Κουτουνίδης, Τέτσιος και Καφτάνης αγωνίστηκαν με πάθος και δύναμη και δεν άφησαν περιθώρια για δημιουργία επιθετικών ενεργειών στους αντιπάλους.

Ο Κένταυρος κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 , γρήγορα όμως ο Κορομπέλης ισοφάρισε με δυνατό σουτ για να κλείσει το ημίχρονο στο 1-1. Στην επανάληψη η ομάδα μας κυριάρχησε , προηγήθηκε με 2-1 με γκολ του Γιαννόγλου , έκανε το 3-1 με γκολ του Χατζηδάκη , ο Κένταυρος πραγματοποίησε το 3-2 , ο Χατζηδάκης όμως 'ξαναχτύπησε' λίγο μετά γράφοντας το τελικό 4-2 και δίνοντας την νίκη στην ομάδα μας. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους!!

Επόμενος αγώνας για την ομάδα των proJUNIOR 2 την νέα χρονιά (9 ή 10 Ιανουαρίου) με αντίπαλο την Ακαδημία Βαζέχα στην Παλλήνη (εκτός έδρας)