1/12/09

JUNIOR ΕΠΣΑ, ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 0-3

Για την 1η αγωνιστική του τουρνουά ακαδημιών (9x9,2x20') της ΕΠΣΑ η ομάδα των JUNIOR της ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ επιβλήθηκε με 3-0 της ομάδας των Σουρμένων.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 0-3
(ημίχρονο 0-0)

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν 'μοιρασμένο' με τις δύο ομάδες να δημιουργούν κάποιες ευκαιρίες χωρίς τελικά να επιτύχουν κάποιο τέρμα. Στην επανάλαψη και με την είσοδο του Βαλουξή στο παιχνίδι η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ κυριάρχησε και κατάφερε να πετύχει τρία όμορφα τέρματα ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Για την ομάδα της ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ οι Παναγόπουλος / Γιαννόγλου παρέταξαν τους παρακάτω αθλητές (1-4-3-1):

13. Κοτρόζος

Ο Ντάγγας ξεκίνησε τερματοφύλακας, αριστερό μπακ ο Σισμάνογλου, δεξί μπακ-χαφ ο Κουτζής, Σαχλίκης και Βελαώρας τα δύο στόπερ, Μαραγκουδάκης κεντρικό χαφ, Παπαγεωργίου αριστερό χαφ και Χουτόπουλος δεξί χαφ. Στην κορυφή της επίθεσης ο Χριστοδουλάκης. Στην επανάληψη ο Βαλουξής πέρασε κεντρικό χαφ με τον Μαραγκουδάκη να έρχεται δεξί χαφ στην θέση του Χουτόπουλου, ο Παπαγεωργίου σέντερ-φορ και ο Χριστοδουλάκης αριστερά επιθετικό χαφ.
Αλλαγές : στο 21' Βαλουξής στην θέση του Χουτόπουλου, στο 28' Γλύκος, Τηλελής και Κοτρόζος στις θέσεις των Κουτζή, Χριστοδουλάκη και Μαραγκουδάκη.

Η ομάδα μας έκανε καταπληκτικό παιχνίδι ειδικά στο β' ημίχρονο , με πολύ καλή αμυντική τακτική αλλά και σπουδαίες επιθετικές ενέργειες και στην κόντρα επίθεση αλλά και στην άμυνα ζώνης που προσπάθησαν να παίξουν τα Σούρμενα. Σε υψηλό επίπεδο σήμερα η απόδοση όλων των παικτών μας , πρέπει να ξεχωρίσουμε όμως τους Κουτζή, Βαλουξή και Χριστοδουλάκη που 'πρόσφεραν' το κάτι παραπάνω με τις ενέργειες τους. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !!

Σκόρερς : για την SANTA δύο γκολ πέτυχε ο Σπύρος Βαλουξής και ένα γκολ ο Παπαγεωργίου.

Επόμενο παιχνίδι για τους JUNIOR με τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ , παιχνίδι για την 3η αγωνιστική καθώς η ομάδα την 2η αγωνιστική έχει ρεπό.