24/12/09

JUNIOR ΕΠΣΑ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 1-1

Η ομάδα των JUNIOR του ΑΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ , σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του τουρνουά Ακαδημιών της ΕΠΣΑ , αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 με τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ. Το παιχνίδι ήταν 'μοιρασμένο' , με τις δύο ομάδες να δημιουργούν φάσεις και στις δύο εστίες. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ήταν πιο επικίνδυνος επιθετικά στο α΄ημίχρονο , στο οποίο κατάφερε και να προηγηθεί. Στην επανάληψη σε κόντρα επίθεση ο Ντάγγας κατάφερε με ωραία απόκρουση στη δεξιά γωνία του να κρατήσει το 1-0 και λίγο αργότερα η SANTA κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με σουτ του Σπύρου Βαλουξή. Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο καθώς και οι δύο ομάδες έδειξαν πολύ καλά στοιχεία σε ατομικό αλλά και ομαδικό επίπεδο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 1-1
(ημίχρονο 1-0)

Σπύρος Βαλουξής , ο αρχηγός και κεντρικός χαφ της ομάδας των JUNIOR. Πρώτος σκόρερ της ομάδας με 3 γκολ σε τρεις αναμετρήσεις. Ένα αυθεντικό ταλέντο της Ακαδημίας του ΑΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ , γεννημένος το 1999.

Η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ παρατάχθηκε με την εξής σύνθεση στον αγώνα (9Χ9) : (προπονητής Γιαννόγλου Γιάννης, 1-3-4-1) , 1.Καλλίθρακας Νίκος, 2.Χουτόπουλος Βασίλης, 3.Σαχλίκης Στέφανος, 4.Παπαγεωργίου Δημήτρης, 5.Σισμάνογλου Παναγιώτης, 6.Μαραγκουδάκης Κώστας, 7.Κουτζής Νίκος, 8.Βαλουξής Σπύρος, 9.Χριστοδουλάκης Νίκος.

Στην 18άδα του αγώνα και οι Μπετζελέτος Παναγιώτης, Γεωργίου Νίκος, Κούτσιας Γιώργος, Τηλελής Πέτρος, Κοτρόζος Χάρης, Ντάγγας Δημήτρης και Γκιώνης Αναστάσης (δεν αγωνίστηκε).

Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ στις 9/1/2010 με την Ηλιούπολη .