13/12/09

JUNIOR ΕΠΣΑ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ. - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 1-0

Για την 2η αγωνιστική του τουρνουά Ακαδημιών της ΕΠΣΑ (αγώνας 40'), η ομάδα των JUNIOR της ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ηττήθηκε με 1-0 από την ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ Χαλανδρίου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ.- ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 1-0
(ημίχρονο 0-0)

Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες. Η έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο Χαλανδρίου καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα δυσκόλεψε τους παίκτες και των δύο ομάδων. Ο αγωνιστικός χώρος 'κράτησε' αρκετό νερό, που είχε ως αποτέλεσμα την δημιουργία ελαχίστων φάσεων . Ιδιαίτερα μετά το πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο ο Ατρόμητος από δεξιά ήταν πολύ ουσιαστικός στην κόντρα επίθεση (είχε και δοκάρι) , η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ισορρόπησε το παιχνίδι , βγήκε στην επίθεση , έκανε κάποιες ευκαιρίες αλλά το σκορ παρέμεινε στο 0-0. Στο α' ημίχρονο μπορούμε να πούμε ότι η Αγία Παρασκευή στάθηκε τυχερή και κράτησε το μηδέν στην άμυνα καθώς ο Χάρης Κοτρόζος ( αγωνίστηκε ως τερματοφύλακας στην θέση του Ντάγγα) με 3 σπουδαίες αποκρούσεις δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν την επιτυχία κάποιου τέρματος.

Στην επανάληψη , και συγκεκριμένα στο 23', η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ δέχθηκε τέρμα, μετά από κεφαλιά σε ένα γέμισμα από αριστερά. Από το λεπτό αυτό, η SANTA πίεσε για την ισοφάριση, είχε την κατοχή της μπάλας και οι παίκτες μας κέρδισαν τις περισσότερες 'μονομαχίες' στο χώρο του κέντρου. Στις τρεις ευκαιρίες μέσα στην αντίπαλη περιοχή δεν καταφέραμε να πετύχουμε το τέρμα της ισοφάρισης. Στα θετικά της ομάδος, η απίστευτη προσπάθεια και το πάθος όλων των παιδιών μας για την επιτυχία σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο.

Η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ παρατάχθηκε με την εξής σύνθεση μπροστά στο διαιτητή της συνάντησης Ιάσωνα Τσουρουνάκη :

Αλλαγές : στο 27' Γεωργίου αντί Σγουρού και στο 29' Γκιώνης αντί Χουτόπουλου

Η ομάδα ξεκίνησε με τον Κοτρόζο κάτω από τα δοκάρια, τον Σισμάνογλου αριστερό μπακ και τον Κουτζή δεξί μπακ. Δύο κεντρικοί αμυντικοί Σαχλίκης και Σγουρός-Νιάρχος , κεντρικό χαφ ο Κουκοβίνης, αριστερό χαφ ο Χουτόπουλος και δεξί χαφ ο Κούτσιας. Ο Παπαγεωργίου μόνος στην επίθεση. Σισμάνογλου και Κουτζής άλλαξαν πλευρές μετά το 10' σε μια προσπάθεια να περιοριστεί η δεξιά πτέρυγα του Ατρομήτου που δημιούργησε πολλά προβλήματα στο πρώτο δεκάλεπτο στην Αγία Παρασκευή.

Στην επανάληψη ο Παπαγεωργίου πέρασε στόπερ , με τον Σγουρό να αγωνίζεται σε θέση αμυντικού χαφ μπροστά στους δύο στόπερ και τον Κουκοβίνη να παίζει λίγο πιο προωθημένος.

Για διάφορους λόγους απουσίασαν οι Ντάγγας, Δημητρακόπουλος, Βελαώρας, Τηλελής, Δρακόπουλος, Χριστοδουλάκης, Βαλουξής, Μπερτζελέτος, Μαραγκουδάκης , οι οποίοι ήταν στην αποστολή του αγώνα.

Επόμενος αγώνας για τους JUNIOR με τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ εκτός έδρας.