6/9/09

Εφηβικό, ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3-2

Στο τρίτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας η ομάδα των Εφήβων ηττήθηκε από την ανδρική ομάδα του Φωστήρα Καισαριανής με 3-2 έχοντας όμως πολύ καλή απόδοση.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3-2 ( ημίχρονο 1-1)
Στη φωτογραφία (από το σημερινό παιχνίδι) είναι η αρχική ενδεκάδα που παρέταξε ο Παναγιώτης Ρεσίτης για τον αγώνα. Διακρίνονται από πάνω αριστερά , Χατζηδάκης (τερματοφύλακας), Καράτζαλος, Παπακωνσταντίνου, Βασιλειάδης, Κετσετζόγλου, Μαρζάβας και κάτω Γκόφας, Αλευρής, Χριστόπουλος, Τζαβέλλας, Μπαρτζώκας
Η Αγία Παρασκευή προηγήθηκε νωρίς με 0-1 στο 6', με διαγώνιο συρτό σουτ του Μαρζάβα δεξιά και έξω από την περιοχή αλλά ο Φωστήρας Καισαριανής απάντησε δύο λεπτά αργότερα κάνοντας το 1-1.
Το ημίχρονο έκλεισε με 1-1 , με τον Χατζηδάκη να κάνει μια πολύ καλή απόκρουση στο 36' και τον Τζαβέλλα να πλασάρει άουτ σε μια καλή αντεπίθεση.
Στην επανάληψη και στο 60', ο Κετσετζόγλου κατάφερε να πλασάρει πάνω από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων σε μια κάθετη πάσα που τον έφερε μόνο στο ύψος της μεγάλης περιοχής , κάνοντας το 1-2 για την 'SANTA'. Λίγο αργότερα και στο 71' με πέναλτι 'φάντασμα' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2. Ο αμυντικός μας έκανε τάκλιν διώχνοντας την μπάλα καθαρά σε κόρνερ.
Στο 81' ο Φωστήρας έκλεισε το σκορ , 3-2, με δυνατό σουτ από τον άξονα στο δεξί 'παραθυράκι' του Καύκια που ήταν αδύνατο να αντιδράσει.
Αρχική ενδεκάδα : 1. Χατζηδάκης, 2. Χριστόπουλος, 3. Βασιλειάδης, 4. Μπαρτζώκας, 5. Γκόφας, 6. Μαρζάβας, 7. Τζαβέλλας, 8. Αλευρής, 9. Κετσετζόγλου, 10. Καράτζαλος, 11. Παπακωνσταντίνου
Αναπληρωματικοί : 12. Ναστάτος, 13. Τριανταφύλλου, 14. Μιχαηλίδης, 15. Καύκιας (τερμ.), 16. Τούντας Γ., 17. Καραμανέας, 18. Τούντας Χ.
Αλλαγές : στο 52' ο Μιχαηλίδης αντί Αλευρή, στο 62' Τούντας Χ. αντί Μαρζάβα, στο 69' Καραμανέας αντί Τζαβέλλα, στο 70' Καύκιας αντί Χατζηδάκη, στο 72' Τούντας Γ. αντί Παπακωνσταντίνου, στο 75' Ναστάτος αντί Γκόφα, στο 85' Τριανταφύλλου αντί Χριστόπουλου.
Τον αγώνα παρακολούθησαν γονείς και φίλοι της ομάδας , ο βοηθός προπονητή της ΠΑΕ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ , Κώστας Ανδριόπουλος καθώς και τα μέλη της Διοίκησης του Ερασιτέχνη , οι κκ Μουλαβασίλης , Αλμπάνης και Γιαννόγλου.