4/9/09

ΥΜΗΤΤΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 2-3

Στο σημερινό δεύτερο φιλικό παιχνίδι οι Έφηβοι της Αγίας Παρασκευής κέρδισαν με σκορ 3-2 την ανδρική ομάδα του Υμηττού.

ΥΜΗΤΤΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 2-3 (ημίχρ. 1-1)

Ο Υμηττός προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Τζαβέλλας με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ έξω από την περιοχή , πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα και έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη ο Υμηττός κατάφερε να προηγηθεί και πάλι με 2-1 αλλά στο τελευταίο 15 λεπτό η Αγία Παρασκευή κυριάρχησε στο γήπεδο , έκανε πολλές αντεπιθέσεις και κατάφερε με δύο γκολ του Καραμανέα ( με πλασέ το πρώτο και κεφαλιά το δεύτερο ) να κάνει το 2-3 και να πάρει την νίκη.

Ο προπονητής της ομάδας Παναγιώτης Ρεσίτης χρησιμοποίησε αρκετούς παίκτες και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για την ετοιμότητα τους. Η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες , σε αντίθεση με το δεύτερο ημίχρονο που βγήκε πολλές φορές στην κόντρα , με τον Τζαβέλλα να σπαταλά 4 ανεπανάληπτα τετ α τετ με τον τερματοφύλακα.

Με πολύ καλές στιγμές σήμερα οι Τζαβέλλας, Χριστοφόρου, Μπαρτζώκας και Καράτζαλος , χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι παίκτες μας.

Επόμενο φιλικό την Κυριακή με τον Φωστήρα Καισαριανής στο βοηθητικό γήπεδο του Εθνικού Αστέρα στην Καισαριανή στις 11:00 (συγκέντρωση ποδοσφαιριστών στις 10:00 στο βοηθητικό του Μ.Κρητικόπουλος).

Στο πρώτο φιλικό - δίτερμα οι Αμπελόκηποι (ανδρικό) κέρδισαν την Αγία Παρασκευή (Εφηβικό) με σκορ 4-3.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ = 3-4

Η ανωτέρω ανάρτηση-σχολιασμός αποτελεί προσωπική άποψη του Γιάννη Γιαννόγλου και δεν εκφράζουν απαραίτητα τις απόψεις του Διοικητικού Συμβουλίου αλλά ούτε και του προπονητή. Σε κάθε παιχνίδι που θα περιγράφεται και σχολιάζεται θα αναφέρεται πάντα το όνομα του συγγραφέα της ανάρτησης.