6/3/10

Γυναικείο, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΘΗΝΑ '90 = 5-3

Μετά από ένα πολύ καλό αγώνα , πλούσιο σε φάσεις και γκολ , η ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ κατάφερε να επιβληθεί με 5-3 της αντιπάλου ΑΘΗΝΑ '90. Οι κοπέλες μας είχαν καλή απόδοση και στα δύο ημίχρονα και δίκαια πήραν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους!!

ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΘΗΝΑ ΄90 = 5-3 (ημίχρονο 3-2)

Η SANTA έπαιξε με 1-3-4-2 (ρόμβο) και ξεκίνησε με τις παρακάτω παίκτριες τον αγώνα ( διάρκειας 25' α'ημίχ. +35' β'ημίχρ. , 10 vs 10) :

1. Βενέτη Τίνα (τερματοφύλακας)
2. Γιαννόγλου Φαίη (δεξ. αμυντικός)
3. Αραπάκου Ηλέκτρα (αριστ. αμυντικός)
4. Δασκαλοπούλου Κατερίνα (στόπερ)
5. Βασιλειάδη Χριστίνα , αρχηγός (αμυντικό χαφ)

16. Ρηγοπούλου Νεφέλη (επιθετικός)

Αλλαγές στο β'ημίχρονο στο 26' Θηραίου αντί Γιαννόγλου και Κεραμιδά αντί Αραπάκου, στο 38' Σιδέρη (στόπερ) αντί Τσαγκαλίδου, στο 42' Σκούμπου αντί Θηραίου (λ.τραυμ.) , στο 45' Λόλη Πόπη αντί Βενέτη ( ένιωσε αδιαθεσία και πέρασε η Λόλη Βάσω τερματοφύλακας) και στο 49' Ρηγοπούλου αντί Κορομπίλια.

Σκόρερς και διακύμανση σκορ : 1-0 στο 7' Λόλη Βάσω (σουτ) , 2-0 στο 12' Κορομπίλια (σουτ) , 3-0 στο 16' Λόλη Βάσω (σουτ) , 3-1 στο 20' με φάουλ, 3-2 στο 23' με γυριστή κεφαλιά.
Στο β' ημίχρονο , 4-2 στο 37' Λόλη Βάσω (σουτ) , 4-3 στο 45' και 5-3 στο 51' Δασκαλοπούλου (σουτ)

Όλες οι κοπέλες μας προσπάθησαν ιδιαίτερα και στο τέλος πανηγύρισαν την νίκη!! Ξεχωρίσαμε σήμερα τις Βασιλειάδη Χριστίνα (MVP, πολλά χιλιόμετρα και αλάνθαστη ως αμυντικό χαφ και στόπερ), Λόλη Βάσω (σκόρερ με 3 γκολ), Παπαμήτρου Ελπίδα (πολλές κερδισμένες μονομαχίες στο χώρο του κέντρου), Τσαγκαλίδου Φεβρωνία (αρκετά χιλιόμετρα στην αριστερή πτέρυγα) και Ντάβου Έλενα (δυνατή στις προσωπικές μονομαχίες , καλή αμυντική λειτουργία).

Επόμενο παιχνίδι με τον ΑΟ Θήβας , την Κυριακή 7 Μαρτίου στη Θήβα στις 11:15