25/2/10

JUNIOR 2, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-RED SCHOOL = 6-4

Στο τελευταίο παιχνίδι για τον β' γύρο του τουρνουά Total Football η ομάδα των JUNIOR 2 νίκησε την ομάδα RED SCHOOL (Ν.Μάκρη) με σκορ 6-4.

ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - RED SCHOOL = 6-4 (ημίχρονο 0-4 !!!)

Για πρώτη φορά η ομάδα μας κατέβηκε στον αγώνα με πλήρη σύνθεση (16 παίκτες) και έτσι ο προπονητής είχε πλήθος επιλογών και δυνατή ομάδα!!

Ο αγώνας είχε διάρκεια 60' (2Χ30') σε μορφή 8 VS 8.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους παρακάτω ποδοσφαιριστές (προπονητής Γιαννόγλου Γιάννης, 1-3-3-1) :

7. Γομπριάλ Κύριλος
8. Αλμπάνης Θεμιστοκλής (15' Γκιώνης Αναστάσης)

Στο πρώτο τριαντάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε κυρίως να αμυνθεί και βγήκε λίγες φορές στην επίθεση με τον Γλύκο , τον Συνοδινό και τον Γκιώνη. Όλα τα παιδιά προσπάθησαν ιδιαίτερα , έτρεξαν και έδωσαν τις 'μάχες' τους απέναντι στην ομάδα του Red School η οποία ήταν καλύτερη στο α΄ μέρος, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πετύχει 4 τέρματα. Ο Δημήτρης Γλύκος ήταν αυτός που ξεχώρισε ιδιαίτερα για την προσπάθεια του στο α΄ μέρος .

Στην επανάληψη η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ παρατάχθηκε με διαφορετική σύνθεση , είχε σπουδαία απόδοση , κατάφερε μέσα σε 30' να πετύχει 6 τέρματα και έκανε την πλήρη ανατροπή. Η SANTA έχασε πολλές ευκαιρίες ενώ οι αντίπαλοι δεν δημιούργησαν ούτε μια ευκαιρία απέναντι σε μια πλήρη ομάδα αμυντικά αλλά και επιθετικά!!!

Β΄ ημίχρονο (1-3-3-1)
1. Σαράντης Περικλής (τερμ.)
2. Μαραγκουδάκης Κώστας (δεξιός μπακ-χαφ)
3. Σγουρός - Νιάρχος Πάνος (κεντρικός αμυντικός)
4. Γεωργίου Νίκος (αριστερός μπακ-χαφ)
5. Παπαγεωργίου Δημήτρης (κεντρικός χαφ)
6. Πατσιούρας Θάνος (δεξί χαφ)
7. Ζορζοβίλης Άγγελος (αριστερό χαφ , 48' Γκιώνης Αναστάσης)
8. Χριστοδουλάκης Νίκος (επιθετικός)

'Καταιγίδα' η SANTA του β' ημιχρόνου , κατέπληξε γονείς αλλά και αντιπάλους. Ομάδα επιθετική , με σωστές τοποθετήσεις τόσο στην άμυνα αλλά και στο χώρο του κέντρου , πολύ γρήγορη στην κόντρα επίθεση με πολλές επιθετικές επιλογές . Πραγματικά οι αντίπαλοι δεν πήραν 'ανάσα' σε αυτό το β' ημίχρονο. Ήταν το καλύτερο ημίχρονο των JUNIOR 2 μέχρι σήμερα απέναντι σε μια αρκετά καλή ομάδα που αιφνιδιάστηκε από την ομοιογένεια και την πληρότητα της Αγίας Παρασκευής σε όλες τις θέσεις.

Σκόρερς : για την Αγία Παρασκευή πέτυχε 4 γκολ ο Νίκος Χριστοδουλάκης ( κορυφαίος του αγώνα ) και από 1 γκολ οι  Θάνος Πατσιούρας ( επίσης με σπουδαία απόδοση τόσο στην επίθεση αλλά και στην άμυνα) και Πάνος Σγουρός-Νιάρχος ( αλάνθαστος αμυντικά, κυριάρχησε μπροστά στην εστία του Σαράντη).

Ξεχώρισαν επίσης οι Δημήτρης Παπαγεωργίου (πολλά τρεξίματα, μοίρασε πολλές πάσες στην επίθεση και κυριάρχησε στο χώρο του κέντρου κερδίζοντας όλες τις πρώτες μπάλες) και Μαραγκουδάκης Κώστας (πιστεύουμε ότι έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του , βοηθώντας αφάνταστα με τα ανεβάσματα του επιθετικά χωρίς να κάνει λάθη στα αμυντικά καθήκοντά του).

Οι παίκτες μας ευχαριστήθηκαν ιδιαίτερα το παιχνίδι , όλοι πήραν το χρόνο συμμετοχής τους και οι έξαλλοι πανηγυρισμοί από τον πάγκο (αρχική ομάδα) δείχνει ότι είμαστε μια 'μικρή όμορφη' οικογένεια που έχει μέλλον και ως ΟΜΑΔΑ!! Η νίκη αυτή είναι νίκη συνόλου , κάτι που σχολιάστηκε και μετά το τέλος του αγώνα.

Ευχόμαστε πάντα τέτοιες επιτυχίες ....γιατί αυτό που τελικά έχει αξία είναι τα χαμόγελα των παιδιών και η διασκέδασή τους μέσα από το παιχνίδι του ποδοσφαίρου!!